دانشگاه علوم کشاورزی ساری و سازمان جغرافیایی ارتش تفاهمنامه همکاری امضاء کردند

  به گزارش  روابط عمومی سازمان بسیج علمی و پژوهش استان مازندران به نقل از خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، دانشگاه علوم کشاورزی ساری و سازمان جفرافیای ارتش جمهوری اسلامی ایران تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

مهدی مدیری در حاشیه انعقاد این تفاهمنامه در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری از استان مازندران، اظهار کرد: برنامه داریم که از  ظرفیت و توانمندی‌های مشترک دو مرکز برای توسعه بخش کشاورزی در استان مازندران استفاده کنیم.

وی با اعلام اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری یکی از بزرگترین مرکز علمی تخصصی کشور است، تصریح کرد: در سازمان جغرافیایی کشور هم به لحاظ توانمندی اطلاعات مکانی، تصاویر ماهواره‌ای ، تصویر براداری هوایی و نقشه‌های موجود و اقدامات میدانی که در حوزه مختلف انجام می‌شود با هم افزایی این دو مرکز شرایط بهره بردرای بهینه از سرزمین و ارتقاء دانش تولید کشاورزی، حفاظت و حراست از محیط زیست و حفظ آن برای نسل‌های آینده اقدام شود.

مدیری در پاسخ به این سئووال که آیا این تفاهمنامه در سایر استان‌های منعقد شده است، افزود: در حوزه تخصصی علوم کشاورزی و منابع طبیعی برای نخستین بار انجام می‌شود.

رئیس سازمان جغرافیایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: با توجه به توانمندی‌های که در دانشگاه کشاورزی ساری وجود دارد، امکان الگو سازی و مدل سازی مناسب کشاورزی در این مرکز وجود دارد.

**توسعه کشاورزی فوق مدرن

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری  در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به نیازهای اطلاعاتی که دانشگاه با توجه به ماموریت‌های اساسی خودش در آینده به آن نیاز دارد امضا شده است.

اسدالله تیموری خاطر نشان کرد: کشاورزی هوشمند و فوق دقیق یکی از مواردی است که در تمام دنیا تولید کنندگان بخش کشاورزی به این سمت گرایش پیدا کردند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاهیان به سمت و سوی کشاورزی فوق مدرن نرفتند و عدم نگرش  به این موضوعات باعث شده که کشاورزی کلاسیک و سنتی در کشور ادامه پیدا کند.

**راه‌اندازی رشته جدید در دانشگاه کشاورزی ساری

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری اضافه کرد: ابراز‌های مناسبی در دنیا برای توسعه بخش کشاورزی وجود دارد که با تفاهمنامه امضا شده بین سازمان جغرافیایی کشور و این دانشگاه و منابع اطلاعاتی مناسبی که این سازمان در اختیار ما قرار می‌دهد می‌توانیم تحلیل درست و مناسبی از ظرفیت و توانمندی‌های استان مازندران داشته باشیم و این موضوع را در کشور به صورت جدی الگو سازی کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران اسدالله تیموری در ادامه از راه اندازی رشته کشاورزی فضا پایه در این دانشگاه خبر داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *